01 Cze

Odbiór dyplomów »

UWAGA – informacja dla absolwentów.Możecie zgłosić się po odbiór dyplomu technika w dniach: 02.06.2023r. 10.00-13.00, 05.06.2023r. 9.00-11.00 i 13.00-14.30 oraz 15.06.2023r. 11.30-14.00. W innym terminie po umówieniu telefonicznym lub mailowym z p.Agnieszką Łukasiewicz lub p.Grażyną Kalitą.

30 Maj

Zebrania z rodzicami »

Zebrania z rodzicami (stacjonarne) odbędą się 31 maja 2023 r.

o godz. 17.00 – wszystkie klasy Branżowej Szkoły I stopnia nr 1 im. Wiesława Szajdy w Gdańsku oraz klasy pierwsze Technikum nr 1 im. Wiesława Szajdy w Gdańsku

o godz. 18.15 – klasy II- IV Technikum nr 1 im. Wiesława Szajdy w Gdańsku

Nauczyciele przedmiotowcy będą do dyspozycji rodziców w godz. 17.

27 Maj

Szkolna wycieczka do Brukseli i Paryża »

W dniach 20-27 maja 2023 odbyła się ogólnoszkolna wycieczka do Brukseli i Paryża. Poniżej prezentujemy obszerną fotorelację z wyjazdu.

25 Maj

Nagroda w konkursie fotograficznym »

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz uczeń z klasy 4fT5 (technik fotografii i multimediów) Łukasz Stępniak zajął II miejsce w Konkursie “Fotograficzna opowieść o Mikołaju Koperniku” w kategorii – AstrofotografiaSerdecznie gratulujemy i prezentujemy pracę ŁukaszaWięcej o konkursie https://fundacjaimperio.

19 Maj

Wycieczka do Starej Papierni w Łapinie »

19 maja klasy 1dtT, 2ctT oraz 3cT uczestniczyły w wycieczce do „Starej papierni” w Łapinie. Podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza rozpoczęła od zwiedzania starej papierni – muzeum wraz z prezentacjami multimedialnymi na temat działalności papierni oraz historii regionu.

19 Maj

Wyprawa do Galerii Zmysłów i na plażę »

W dniu 17-05-2023 uczniowie klas 2aB 2bB i 1bB wraz z wychowawcami odwiedzili Gdańską Galerię Zmysłów. Poznaliśmy problemy osób niewidomych i niedowidzących. Dotknęliśmy, powąchaliśmy i słuchaliśmy poruszajac sie w “rzeczywistości bez światła”. Kompletna ciemność. Byliśmy bardzo poruszeni tym doświadczeniem.

19 Maj

Nagroda za Najlepszą Polską Książkę Informatyczną »

17 maja 2023 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, podczas konferencji Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego, której głównym motywem była sztuczna inteligencja, w ramach konkursu na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną roku 2022, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne, przyznano nagrodę II stopnia książce naszego nauczyciela, pana Jerzego Kluczewskiego pt.

18 Maj

Dary dla Uszakowa »

Szkolny klub ekologiczny EKO-PSR przekazał schronisku Uszakowo w Sopocie dary od naszych uczniów i nauczycieli, które zbieraliśmy w szkole w ramach pomocy dla króliczków. Transport zebranych darów dotarł dzięki uprzejmości Mamy jednej z naszych uczennic. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej szkolnej zbiórki.

Fot. Piotr Januszewski.

15 Maj

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych »

Drogie Ósmoklasistki, Drodzy Ósmoklasiści,

Od dziś (tj. 15.05) rusza nabór do szkół średnich. Swoją aplikację należy założyć na stronie: https://nabor-pomorze.edu.com.pl/ Poniżej zamieszczamy infografikę na której znajdziecie ważne terminy tegorocznej rekrutacji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną.

15 Maj

Wręczenie nagród w konkursie “Zobaczyć Sopot” »

Dzisiaj odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie “Zobaczyć Sopot” organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marii Skłodowskiej- Curie oraz Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej pod honorowym patronatem Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego.