I.   Strój ucznia powinien być strojem czystym i schludnym.

Dziewczęta:

 1. W okresach letnich (ustalonych przez dyrektora szkoły) T-shirt lub polo z nadrukiem nazwy szkoły (koszulki szkolne). Dopuszczalny jest T-shirt lub polo JEDNOBARWNE bez nadruków i świecących ozdób oraz BEZ DEKOLTU i ZAKRYWAJĄCE RAMIONA I PĘPEK. Zabronione jest na terenie szkoły noszenie bluzek i koszulek na ramiączkach oraz krótkich spodenek (minimalna długość do kolan). W zimniejsze dni obowiązuje strój jak w miesiącach zimowych.
 2. W miesiącach zimowych JEDNOBARWNE marynarki, swetry, golfy lub bluzy z nadrukiem (bluzy szkolne) jak i bluzki (w tym  T-shirt lub polo z nadrukiem nazwy szkoły – koszulki szkolne) BEZ DEKOLTU i ZAKRYWAJĄCE RAMIONA I PĘPEK. Dopuszczalne jest również noszenie bluz z długim rękawem JEDNOBARWNYCH.
 3. W ciągu całego roku szkolnego spodnie długie lub 3/4, ewentualnie spódnica nie krótsza niż do kolan (z tkaniny) w ciemnym kolorze. Dopuszczalny jest dżins lub sztruks w kolorze czarnym, grafitowym, granatowym i ciemno-niebieskim. W okresie letnim dopuszczalne jest noszenie spódnic JEDNOBARWNYCH do kostki.
 4. Zabronione jest noszenie spodni dresowych, spodni skate’owskich oraz typu wojskowego.

Chłopcy:

 1. W okresach letnich (ustalonych przez dyrektora szkoły) T-shirt lub polo z nadrukiem nazwy szkoły (koszulki szkolne). Dopuszczalny jest T-shirt lub polo JEDNOBARWNE bez nadruków i świecących ozdób. Zabronione jest na terenie szkoły noszenie koszulek na ramiączkach oraz krótkich spodenek (dopuszczalne jest noszenie spodni o długości ZA KOLANO). W zimniejsze dni obowiązuje strój jak w miesiącach zimowych.
 2. W miesiącach zimowych JEDNOBARWNE marynarki, swetry, golfy, koszule lub bluzy z nadrukiem (bluzy szkolne)oraz T-shirt lub polo z nadrukiem nazwy szkoły (koszulki szkolne) . Dopuszczalne jest również noszenie bluz z długim rękawem JEDNOBARWNYCH.
 3. W ciągu całego roku szkolnego spodnie długie w ciemnym kolorze. Dopuszczalny jest dżins lub sztruks w kolorze czarnym, grafitowym, granatowym i ciemno-niebieskim.
 4. Zabronione jest noszenie spodni dresowych, spodni skate’owskich oraz typu wojskowego.

II.   Właściwy strój obowiązuje w trakcie trwania całego roku szkolnego, niezależnie od warunków atmosferycznych.

III.   Zabrania się:

 1. nosić spodni lub spódnic innego typu niż wymienione, np. kolorowe spodnie, krótsze niż te standardowej długości spódnice, spodnie dresowe, skate’owskie oraz typu wojskowego czy dziurawe dżinsy,
 2. nosić kapturów (również tych od bluz) na głowach,
 3. nosić jakichkolwiek nakryć głowy na terenie szkoły.

IV.   Strój galowy:

a) Dziewczęta: marynarka, żakiet lub rozpinany sweter w ciemnych kolorach, spodnie lub spódnica przepisowej długości w ciemnym kolorze, biała bluzka bez dekoltu i zakrywająca ramiona i pępek.
b) Chłopcy: pełny garnitur lub marynarka, czy rozpinany sweter w ciemnych kolorach, spodnie garniturowe w ciemnych kolorach lub czarne jednobarwne jeansy, biała koszula, krawat lub muszka.

V.   Strój uczniowski obowiązuje również podczas wyjść szkolnych.

VI.   Niestosowanie się do powyższego regulaminu skutkować będzie nakładaniem kar regulaminowych przewidzianych w Statucie Szkoły.

VII.   Uczniowie przyjęci do szkoły od roku szkolnego 2018/2019 do klasy pierwszej otrzymują na cały cykl kształcenia nieodpłatnie jedną koszulkę szkolną i jedną bluzę szkolną oraz identyfikator ze smyczą.

VIII.   Pozostali uczniowie klas programowo wyższych od roku szkolnego 2018/2019 otrzymują na cały cykl kształcenia nieodpłatnie jedną koszulkę szkolną a od kwietnia 2018 r. identyfikator ze smyczą.

IX.   Koszty zakupu koszulek szkolnych, bluz szkolnych, identyfikatorów oraz smyczy pokrywane są z otrzymanej dotacji.