Jeżeli zastanawiacie się nad wyborem szkoły – rozważcie naszą ofertę. Pomorskie Szkoły Rzemiosł im. Wiesława Szajdy rozpoczęły swoją działalność z nowym rokiem szkolnym 2008/2009. Utworzony zespół szkół publicznych przy ulicy Sobieskiego 90 w Gdańsku, prowadzony jest przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Jest to szkoła nowoczesna, która pomoże Wam zdobyć ciekawe i poszukiwane na rynku pracy umiejętności. Do Waszej dyspozycji są pracownie komputerowe z dostępem do internetu oraz wszystkie pracownie przedmiotowe w budynku. Nasza szkoła jest pięknie położona, mieści się w przestronnym budynku z salą gimnastyczną, siłownią i dogodnie usytuowanym, nowo otwartym w 2014 roku, boiskiem wielofunkcyjnym. Uczy u Nas profesjonalna kadra, panuje przyjazna atmosfera sprzyjająca nauce, pracy i zabawie. Dbamy również o Wasze bezpieczeństwo – budynek jest monitorowany.

Pomorskie Szkoły Rzemiosł im. Wiesława Szajdy to zespół szkół, w skład którego wchodzi Technikum nr 1 im. Wiesława Szajdy oraz Branżowa Szkoła I stopnia nr 1 im. Wiesława Szajdy.

W roku szkolnym 2024/25 będziemy kształcić w zawodach (kliknij nazwę zawodu, aby dowiedzieć się o nim więcej):

Przygotowujemy naszych uczniów do egzaminu maturalnego oraz do egzaminów zawodowych. Szczególnie dbamy o kształcenie praktyczne. Będąc uczniem PSR będziesz odbywać praktyki w najlepszych zakładach pracy w naszym regionie, a po ukończeniu szkoły bez trudu znajdziesz pracę w swoim zawodzie.

Pomorskie Szkoły Rzemiosł im. Wiesława Szajdy we współpracy z pomorskimi firmami zrzeszonych w Izbie zadbają o twoją przyszłość.