Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Gdańsku oraz zespół szkół o nazwie Pomorskie Szkoły Rzemiosł zaprosili dyrektorów szkół, nauczycieli zwłaszcza przedmiotów ogólnych, doradców zawodowych oraz mistrzów szkolących 4 kwietnia 2018 r. na konferencję “Zawodowcy na czasie”
Kontekst: Konferencja podsumowująca projekt Erasmus plus “Digital insights 2 the world of work”. Celem konferencji było zaprezentowanie doradcom zawodowym, nauczycielom przedmiotów ogólnych, zwłaszcza szkół podstawowych i dyrektorom szkół, narzędzia jakim jest platforma internetowa, która pozwala lepiej zrozumieć wymagania pracodawców pod względem wymogów dotyczących kompetencji i umiejętności potrzebnych na rynku pracy.
Rolą Platformy jest też wspieranie nauczycieli w przygotowaniu lekcji pokazujących młodym ludziom jak wiedza szkolna (zwłaszcza ogólna) przydaje się w życiu zawodowym i na jakie kompetencje i umiejętności należy zwrócić szczególną uwagę planując przyszłą pracę zawodową.

Odbiorcy: szkolni doradcy zawodowi, nauczyciele przedmiotów ogólnych, zwłaszcza szkół podstawowych, dyrektorzy szkół.

Spotkanie pracodawców i mistrzów szkolących z Pomorskim Kuratorem Oświaty, które inaugurowało konferencję:

Konferencja “Zawodowcy na czasie” 4.04.2018 – Europejskie Centrum Solidarności:


Pomorskie Szkoły Rzemiosł w Gdańsku biorą udział w projekcie Erasmus plus „Digital insights 2 the world of work”. Wraz z Partnerami z Niemiec i Włoch pracujemy nad stworzeniem platformy internetowej, która ma pomóc  uczniom szkół ogólnokształcących lepiej zrozumieć wymagania pracodawców pod względem kompetencji i umiejętności. Platforma ta ma też pomagać nauczycielom tych szkół w przygotowaniu lekcji pokazujących młodym ludziom jak wiedza szkolna przydaje się w praktyce w rozmaitych zawodach i na jakie umiejętności należy zwrócić szczególną uwagę. W prace nad projektem zaangażowani są uczniowie i nauczyciele naszej szkoły oraz współpracujący z nami pracodawcy.


Wizyta studyjna – Modena 20-22 września 2017


Wizyta studyjna – Mülheim an der Ruhr 14-15 lutego 2018