22 Cze

Dnia 19 czerwca 2016 roku uczennice z Technikum nr 1 w Pomorskich Szkołach Rzemiosł brał udział w mistrzostwach we fryzjerstwie i makijażu w Cardiff – Walia (WALES’ FINEST – Welsh Open Hairdressing & Beauty Championships). I tak, Olga Stodulska uczennica III klasy kształcąca się w zawodzie technik usług fryzjerskich  zdobyła mistrzostwo Wali w konkursie nt. „ Walijski przybysz”. Zadaniem fryzjerów (juniorów i seniorów) było tak uczesać i ułożyć włosy, aby zachwycić międzynarodowe jury. Olga została MISTRZYNIĄ Wali w kategorii juniorzy.

Drugą laureatką konkursu jest Natalia Podgórska, młoda 16 letnia uczennica  I klasy również w zawodzie technik usług fryzjerskich wzięła udział w dwóch konkurencjach i zajęła w obu konkurencjach  II MIEJSCE I TYTUŁ WICEMISTRZA (fryzura z rozpuszczonych długich włosów oraz fryzura z włosów podpiętych do góry). Na uznanie zasługuje to, iż Natalia wzięła udział w konkurencjach dla seniorów – osób które powinny mieć ukończone 21 lat (być po zakończonej edukacji)

Obie dziewczyny biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych w ramach projektu “Kuźnia talentów kreatywnego fryzjerstwa ” powstałego dzięki zaangażowaniu trzech instytucji: Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Firmy JBS – generalnego dystrybutora marki Goldwell  oraz szkoły. Zajęcia prowadzi wielokrotna mistrzyni we fryzjerstwie, pani  Joanna Kuzas-Jakuszewska.

bty

bty

bty

FB_IMG_1466600860494

20160619_173117