14 Paź

13 października odbyła się w Pomorskich Szkołach Rzemiosł uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą zaproszeni zostali przedstawiciele Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP, Rady Rodziców oraz pan Andrzej Bojanowski, z-ca Prezydenta ds. polityki gospodarczej. Akademia rozpoczęła się bardzo uroczyście. Pierwsze słowa skierowała do społeczności szkolnej pani dyrektor Beata Wierzba. Były to życzenia nie tylko dla nauczycieli, bo przecież Dzień Edukacji, to nie potoczny Dzień Nauczyciela – to święto wszystkich, którzy związani są ze szkołą.
W tym roku społeczność uczniowska naszej szkoły przyznała tytuły “Belfra Roku” nauczycielom, w różnych kategoriach min. “przodownik pracy” czy “żyleta roku”. Całą uroczystość uświetnił występ szkolnego kabaretu. Następnie przyznane zostały coroczne nagrody Prezesa Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP oraz dyrektora dla pracowników szkoły, w tym nauczycieli.
Zaproszeni goście uczestniczyli również w uroczystym otwarciu dwóch nowych pracowni informatycznych w naszej szkole, w tym jednej w części, w której do lipca znajdował się Dom Integracyjno-Rodzinny.
Fot. Piotr Januszewski: KLIK