15 Lis

Uczniowie klasy I technikum wzięli udział w międzynarodowym projekcie Rock Our World, w ramach którego wykonywali zdjęcia i gromadzili informacje na temat polskiej kultury. Młodzieży z odległych krajów zaprezentowaliśmy naszą szkołę, elementy polskiej kuchni, piękne tradycje (listopadowe święto Wszystkich Świętych, mikołajki, Boże Narodzenie, dożynki…) oraz nasze codzienne rodzinne obyczaje. Uczniowie odbyli też przemiłą wideorozmowę z partnerami z Japonii. Młodzież z Kraju Kwitnącej Wiśni zaprezentowała nam m.in. grę kendama i rysunki manga. Z gospodynią projektu – Carol Anne McGuire z Kalifornii wymieniliśmy się filmowymi wiadomościami. Dodatkowo, częścią projektu była wymiana drobnych przesyłek ze słodyczami charakterystycznymi dla danego kraju. My wysłaliśmy prezent do Oklahomy (USA) i czekamy na przesyłkę z Los Angeles.🙂

Prezentacja naszego kraju
Uczennice z Howe w Oklahomie w USA ze słodyczami wysłanymi przez młodzież z naszej szkoły
Wideorozmowa z uczniami z Japonii
Wideorozmowa z uczniami z Japonii
Wideorozmowa z uczniami z Japonii