27 Cze

Kochani Uczniowie!
Właśnie rozpoczęliśmy WAKACJE. Skończyły się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze, przed niektórymi z Was jeszcze egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie (mocno trzymamy kciuki). Niestety nie mogliśmy przygotować, jak zwyczajowo bywa, uroczystej gali, wręczyć wyróżnionym uczniom dyplomów i nagród ufundowanych przez Radę Rodziców, bo ten rok był inny od poprzednich.
Z powodu pandemii wszyscy musieliśmy dostosować się zaleceń reżimu sanitarnego i z nauczania stacjonarnego przejść od 12 marca na nauczanie zdalne i lekcje online.
Nie było łatwo Wam, Waszym Rodzicom i nam – nauczycielom, i pracownikom szkoły.
Życie pokazało, że nauka na odległość nie jest prosta! Uczniom często brakowało kontaktu ze szkołą i rówieśnikami, a nauczycielom – kontaktu z uczniami w salach lekcyjnych / pracowniach, czy podczas wyjść i wycieczek szkolnych, tego codziennego gwaru i uśmiechu młodych wspaniałych osób.
Problemem w wielu domach był także brak komputerów czy dostępu do szybkiego łącza internetowego. Staraliśmy się Was wspierać wypożyczając sprzęt. Nie mniej, to wszystko sprawiało, że narzucona izolacja była stresująca.
Przykro nam, że nie udało się uroczyście pożegnać maturzystów, a wczoraj zorganizowaliśmy skromną galę tylko dla uczniów – pierwszego rocznika Branżowej Szkoły I stopnia nr 1, bowiem najważniejsze dla nas było i jest Wasze bezpieczeństwo! (na szczęście z gośćmi z Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP, z nagrodą pieniężną dla najlepszej uczennicy).
Kochani Uczniowie!
Życzymy Wam wszystkim w tych trudnych czasach dużo zdrowia, fantastycznego wakacyjnego wypoczynku, a naszym tegorocznym absolwentom realizacji wszystkich planów i udanego startu w dorosłe życie! Uważajcie na siebie!

Dziękujemy także Rodzicom naszych uczniów za to, że pomimo napotkanych trudności, starali się sprostać nowym wyzwaniom! Serdecznie dziękuję za współpracę.

Dyrekcja wraz z Kadrą Pedagogiczną. 🍀🤓🌞
#ilovePSR#wakacje2020#egzaminyzawodowe #pandemia