08 Wrz

Dzis z okazji 15-lecia Pomorskich Szkół Rzemiosł im. Wiesława Szajdy odbyla się w naszej szkole Konferencja pt. „Rzemiosło – sukces w twoich rękach”.Organizatorem konferencji byla nasza szkoła wraz z organem prowadzącym czyli Pomorską Izbą Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw.Konferencja została objęta Honorowymi Patronatami:

  • Ministerstwa Edukacji i Nauki
  • Wojewody Pomorskiego Pana Dariusza Drelicha,-
  • Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka,
  • Kuratora Oświaty w Gdańsku Pani Małgorzaty Bielang,
  • Prezydenta Miasta Gdańska Pani Aleksandry Dulkiewicz,
  • Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji,
  • Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego Pana Jana Gogolewskiego,

W części oficjalnej wysłuchaliśmy przemówień zaproszonych gości, m. in.Pana Marszałka Województwa Pomorskiego, Mieczysława Struka; Pani Moniki Chabior, Zastępczyni Prezydenta Miasta Gdańska; Pana Piotra Bartosiaka, Dyrektora Departamenu Strategii, Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego; Pani Małgorzaty Bielang, Pomorskiej Kurator Oświaty. Następnie, podczas pierwszego panelu dyskusyjnego prowadzonego przez Panią Dyrektor Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP, Małgorzatę Wokacz-Zaborowską, dowiedzieliśmy się jakie wyzwania i szanse daje kształcenie dualne. A w czasie drugiego panelu prowadzonego przez Panią Dyrektor naszej szkoły, Beatę Wierzbę uslyszelismy o kompetencjach potrzebnych na rynku pracy. Po części panelowej doradcy zawodowi mieli okazję poszerzyć swoja wiedzę na zajęciach warsztatowych.Całość konferencji uprzyjemnili nam zaprzyjaźnieni cukiernicy, ktorzy ufundowali slodkie przekąski. Serdecznie dziekujemy! Natomiast nas szkolni kucharze zadbali o część wytrawną podczas przerwy obiadowej. Dla nich również serdeczne podziekowania.

Dziekujemy wszystkim zaproszonym Gościom za przybycie i wspólne świętowania naszego 15-lecia.

Fot. Joanna Sztybor