19 Sty

W piątek 19.01.2024 r. pierwszy raz, w historii naszej szkoły, STUDNIÓWKĘ mieli uczniowie 5-letniego technikum. Rozpoczęliśmy tradycyjnym tańcem poloneza, tańcem symbolicznym, bo łączącym pokolenia, łączącym przeszłość z przyszłością. Tak jak w “Panu Tadeuszu” w pierwszej parze kroczą Zosia z Podkomorzym – on przedstawiciel starego pokolenia, ona dopiero wchodząca w życie, tak my tanecznym krokiem wprowadziliśmy nasze uczennice i naszych uczniów w dorosłość. Dziękujemy Panu Tadeuszowi Zdunkowi, zastępcy Prezesa Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP oraz Pani Dyrektor Małgorzata Wokacz-Zaborowska za obecność i wspólne poprowadzenie młodzieży w tańcu poloneza. Rodzicom dziękujemy za organizację 100-dniówki. Było super! Jak miło widzieć uśmiechniętą młodzież, bawiąca się do rana. “Jaka STUDNIÓWKA, taka MATURA”